Пристрої для контролю якості друку на стрічці

Високошвидкісна ФДМ не може працювати без при­строїв контролю якості друку на стрічці, що рухається з великою швидкістю. При друкуванні на стрічці, яка переміщується зі швидкістю 100...300 м/хв, друкар не в змозі візуально контролюва­ти друкарські дефекти. Є кілька видів обладнання, що дає змогу контролювати якість задрукованої стрічки при будь-якій швидкості її руху.

Найпростішим приладом, який використовується для контролю за рухомою стрічкою, є стробоскоп. Цей прилад має ряд недоліків: він не дає правильного уявлення про колір фарб, діє періодично. Кращим приладом для контролю якості друку є головка із джерель­ним барабаном, що обертається і стежить за стрічкою. Швидкість цього барабана автоматично синхронізована зі швидкістю ФЦ дру­карської машини. Джерельний барабан дає повне уявлення про якість друку та суміщення фарб на ходу машини. При наявності високоінтенсивної освітлювальної апаратури можна проглядати друк як з лицьового, так і зворотного боку на прозорих плівках.

У 1995 р. АТ «Флексо» (Росія) виготовлено оптичний пристрій «Изотоп», призначений для контролю якості друку на рулонних ФДМ без їх призупинення.

Пристрій дає змогу проглядати весь відбиток у режимі дрейфу. Він обладнаний реверсом, що необхідно при зміні напрямку руху полотна, і не потребує додаткового налагодження при зміні швид­кості друкарської машини.

Технічні дані цього пристрою такі: швидкість руху полотна на друкарській машині — до 350 м/хв; розгортка ФЦ — 250...1200 мм; зона огляду — 450...50 мм; габаритні розміри — 750x460x310 мм.

Ці валики використовуються для підтримки або зміни

Напряму руху стрічки. Осі їх мають бути паралельні осям циліндрів друкарських секцій, оскільки при перекосі напрямних валиків на паперовому полотні з’являються зморшки і часто відбуваються об­риви стрічки. Для запобігання забрудненню фарбою валики обгар­тують стрічкою-теркою або приєднують до пневмосистеми, що ут­ворює повітряний прошарок між поверхнею валика та стрічкою.

Комментарии закрыты.