Рулонні приймально-вивідні пристрої
Ці пристрої застосовуються тоді, коли задруковану стрічку знову змотують у рулон. Характерною особливістю їх є наявність привода для намотування стрічки зі змінною кутовою швидкістю ю
(при v = const маємо const, де v — колова швидкість рулону;
Р — його радіус). р
Для цього використовуються периферійні намотувальні механізми (рис. 3.28, а, б), в яких швидкість руху тягових органів відповідає швидкості обертання машини або фрикційної муфти (рис. 3.28, в), а різниця кутових швидкостей забезпечується відносним проковзуванням поверхонь, що труться. На відміну від суцільних пасів, які застосовуються в рулонних гальмах стрічкоживильних пристроїв, швидкість пасів 1 або роликів 2 у периферійних намотувальних механізмах (див. рис. 3.28, а, б) трохи вища, ніж лінійна швидкість друкування, що забезпечує натяг стрічки та щільність її намотування.
|
|
|
|
|
Фрикційні пристрої дають змогу регулювати момент сил тертя залежно від зміни діаметра рулону. Схема, зображена на рис. 3.28, б, — найбільш проста й надійна. Вона застосовується в тихохідних спеціальних машинах.
У рулонних приймально-вивідних пристроях з центральним намотуванням стрічки намотувальний рулон приводиться в рух передачею, що обертає картонну втулку рулону. Як і розмотувальні рулонні установки, рулонні приймально-вивідні пристрої з центральним намотуванням стрічки можуть мати шпиндельне (найбільш поширене) або безшпиндельне закріплення картонних втулок.
Звичайний однопозиційний рулонний приймально-вивідний пристрій з центральним намотуванням стрічки показано на рис. 3.28, г, де 1 — важелі для розвантаження рулону, 2 — притискний валик, З — розподільний валик, 4 — пристрій для поздовжнього розрізування полотна. Ця конструкція має один шпиндель, який установлено у боковинах станини. Шпиндель обертається від електричного, механічного, гідравлічного або комбінованого приводів під контролем засобів, що регулюють швидкість їх для зміни щільності намотування рулону. Цей пристрій треба зупиняти для зняття намотаного рулону.
Рулонні приймально-вивідні пристрої з автосклеювальним пристроєм мають той самий принцип центрального намотування, але містять два шпинделі, змонтовані на зірочці. Привод і допоміжне обладнання їх більш складні і призначені для склеювання стрічки на повному ходу машини. Кожний шпиндель приводиться в рух індивідуальним приводом через запобіжну фрикційну муфту з регульованим моментом тертя для керування швидкістю шпинделя.
Обладнання для розвантаження рулонів має вигляд важелів,, які опускаються та приводяться в рух за допомогою гідравлічних або пневматичних пристроїв. Для зняття рулонів застосовуються спеціальні возики або тельфери.
Вирівнювання країв стрічки під час її намотування в рулонних приймально-вивідних пристроях може забезпечуватися одним із двох способів. При просуванні стрічки від нормального положення за першим способом її повертають в нормальне положення, а за другим — переміщують намотувальний рулон так, щоб він стежив за зміщенням краю стрічки. Другий спосіб дорожчий, оскільки потребує складного обладнання, але для більшості матеріалів він забезпечує добру якість вирівнювання краю стрічки при намотуванні рулону.
На рулонних приймально-вивідних пристроях з поворотною зіркою встановлюються напівавтоматичні або автоматичні склеювальні пристрої, описані в п.3.4.1.