Формні циліндри

Вони можуть бути суцільними або розбірними. їх необхідно виготовляти з високою точністю (рис. 3.5). Сумарне биття ФЦ при його обертанні на власних цапфах і допустима конусність поверхні по довжині ФЦ мають не перевищувати 0,0125 мм. Циліндр має бути динамічно збалансованим і виготовленим так, щоб після на­клеювання на нього ДФ його коло збігалося з ділильним колом при­водної шестерні циліндра (рис. 3.6, а).

Існує багато типів розбірних ФЦ. Вони застосовуються тоді, коли в друкарні є кілька ФДМ приблизно однакової ширини, але які різняться за конструкцією цапф ФЦ. У цьому разі доцільно мати вали розбірних ФЦ для кожної машини окремо, а знімні циліндри використовувати для друкування на будь-якій з них.

Допуски на виготовлення розбірних ФЦ такі самі, як і на суцільні циліндри. Особливу увагу треба звертати на те, щоб кожний раз при знятті ФЦ з вала або встановленні його на вал посадочні місця останнього не пошкоджувалися.

Розбірний ФЦ можна закріплювати на валу кількома способа­ми, але завжди мають бути виконані вимоги щодо концетричності насадження, прямолінійності твірної циліндра та його балансуван­ня, що необхідно для здобуття якісних відбитків.

Друкарські форми можна закріплювати безпосередньо на ФЦ або попередньо на металеву основу (інколи їх закріплюють на син­тетичну плівку). Існує кілька способів закріплення ДФ з металевою або синтетичною основою на ФЦ: за допомогою одно - або двобіч­ної липкої стрічки; штифтами на циліндрі, що входять у відповідні отвори на формі; магнітами; безпосередньою вулканізацією форми на гумове покриття циліндра; затискними планками.

Формний циліндр має бути без пошкоджень його поверхні та вм’ятин; треба додержуватися правильного співвідношення між діа­метром й циліндра та діаметром В подільного кола ведучої шестерні (див. рис. 3.6, а).

На рис. 3.6, б показано кілька ФЦ з різними видами пристроїв для закріплення і натягування ДФ.

Схему розмітки монтажу та наклеювання кліше на ФЦ зобра­жено на рис. 3.7, а... в. Розмічально-монтажний верстат старої кон­струкції показано на рис. 3.7, г, а зовнішній вигляд сучасної системи встановлення та суміщення фотополімерних ФДФ «Сугеї® МІСЯОРЬЕХ» фірми «Би Ропи зображено на рис. І, б (див. кольо­рову вклейку).

Формні циліндри

Формні циліндри

Рис. 3.5. ФЦ машини ПФР-60

Формні циліндри

Рис. 3.6. Правильне співвідношення діаметрів ФЦ і подільного кола ведучої шестерні (а) та різні види пристроїв для закріплення і натягування ДФ (б):

7-а натяжними планками, розміщеними одна иад одною; 2 — з розмішеними поруч планками; З — з двома парами планок; 4 — зі штангою вздовж перерізу циліндра; 5 — з двома штангами; 6 — комбінований (зі штангою та планкою)

Формні циліндри

Формні циліндри Формні циліндри

Д

Якщо ФЦ треба замінити, то його виймають з машини разом із віссю. Під час заміни циліндра треба стежити, щоб вісь не подряпала його або не зробила на ньому вм’ятин. Вісь не повинна бути іржавою або забрудненою фарбою. Щоб ФЦ не заіржавів, його треба клас­ти не на підлогу, яка може бути вологою, а на спеціальний сто­як, як це показано на рис. 3.8, де зображено зняті для збері­гання ФЦ.

Новою розробкою фірми «Du Pont» для флексографії є монтажні гільзи «Сугеї® Steeves», які за допомогою по­вітря, що подається під тиском із середини ФЦ, натягуються на нього. Використання мон­тажних гільз у сучасній друкар-

Рис. 3.7. Схеми розмітки монтажу (а), наклеювання кліше на ФЦ (б, в) та за­гальний вигляд розмічально-монтажно­го верстата старої конструкції для двох

ФЦ (г):

Б: ] — контрольна позначка для перевірки правиль­ності накладання фарб під час друкування; 2 — кліше;

Г. 1 — шкала; 2 — покажчик шкали; 3 — ФЦ;

4 — циліндр контрнатиску

Ській індустріі дає ряд переваг

— таких, як: скорочення кіль­кості операцій суміщення форм; зменшення кількості необхідних ФЦ одного й того самого типо­розміру; підвищення точності та якості друку при тиражах, що повторюються; зниження імовір­ності пошкодження ДФ і номен­клатури потрібних ФЦ при ма­лих тиражах друку викори­станням гільз зі стінками різної товщини.

Рис. 3.8. Спеціальний стояк для зберіган­ня ФЦ:

/ — візерунковий; 2—з пристроєм дія натягування Д<8; 3 — такий саинй циліндр, але із закріпленою на ньому змінною ДФ

подпись: 
рис. 3.8. спеціальний стояк для зберігання фц:
/ — візерунковий; 2—з пристроєм дія натягування д<8; 3 — такий саинй циліндр, але із закріпленою на ньому змінною дф
Монтажні гільзи «Сугеї® Sleeves» виготовляються із ма­теріалу «Kevlar®» і мають ви­соку стійкість до механічних та хімічних діянь. Гільзи бувають з такими основами:

Одинарною із матеріалу «Kevlar®» і синтетичною гумою (товщи­на стінок коливається в межах від 0,8 до 2 мм);

Потрійною із матеріалу «Kevlar®» і синтетичною гумою та демп - фірувальною підкладкою (товщина стінок коливається в межах від 2 до 16,1 мм).

Установлення та суміщення фотополімерних ФДФ завжди були однією з найважливіших проблем ФД. Велика тривалість процесу встановлення, залежність від оператора, низька точність — все це негативно відбивалося на якості друку. Жодна з існуючих технологій установлення та суміщення з використанням дзеркала, шпильки та інших пристроїв сьогодні не відповідає істотно зрослим вимогам ринку-ФД. Деякі з таких технологій дають змогу встановлювати ДФ на ФЦ досить швидко, але з невисокою точністю, деякі знову-таки залежать від оператора.

Справжнім проривом у вирішенні проблеми встановлення та су­міщення ДФ стало застосування керованих видеокамер у системі «Сугеї® MICROFLEX» фірми «Du Pont», загальний вигляд якої зоб­ражено на рис. І, б (див. кольорову вклейку). Вона забезпечує нові стандарти якості в галузі додрукарських процесів — такі, як швидкість і точність установлення фотополімерних ФДФ «Сугеї®» на ФЦ ФДМ або на монтажні гільзи. При цьому можна здобути пробні відбитки завдяки тому, що обладнання «Сугеї ® MICROFLEX» включає дві системи: систему встановлення ДФ і систему друку пробних відбитків.

Конструкція системи «СугеІ® MICROFLEX» дає змогу встанов­лювати чотири ДФ на ФЦ (монтажні гільзи) з максимальною ши­риною друку 1600 мм, діаметром від 280 до 1000 мм і випускати шестиколірну продукцію, протягом 1,5 год. Цю систему вперше в Україні впроваджено в 1998 р. на заводі «Блщ-Флекс» (м. Київ) AT «Видавництво «Бліц-Інформ». Вона має такі переваги:

Гарантує точіте розташування ДФ «Сугеї®» за допомогою двох відеокамер;

Автоматично регулює положення відеокамер за допомогою елек­тродвигунів;

Як суміщувані позначки використовуються дві мікроточки, що утворюють паралель з поздовжньою віссю ФЦ друкарської машини. На відміну від суміщуваних хрестів мікроточки можуть розташову­ватися в будь-якому місці рисунка, який друкується (ці точки зна­ходяться вже на негативі);

Забезпечується можливість візуального контролю, що досягаєть­ся за допомогою двох моніторів з розміщеними на них колами, які необхідно суміщувати з мікроточками під час установлення ДФ; можна використовувати традиційні суміщувані позначки; вбудована компактна система друку пробних відбитків дає змогу найбільш гнучко та якісно здійснювати контроль точності встанов­лення комплекту ДФ, гарантуючи максимум точності відтворення рисунка й економії часу додрукарського процесу;

Повністю відповідає вимогам безпеки та екологічності.

Порядок установлення ДФ у системі «Сугеї® МІСІЮРЬЕХ» та­кий:

1. Вводяться дані про розміри ФЦ, ДФ та відстань між двома мікроточками в пам’ять обладнання.

2. ФЦ ФДМ з наклеєною на ньому двобічною липкою стрічкою розташовується в просторі під відкритим розсувним у поздовжньо­му напрямку монтажним столом.

3. Монтажний стіл зачиняється пневматично, залишаючи неве­лику щілину.

4. ДФ встановлюється на монтажний стіл. При цьому її тонка ділянка, розташована на щілині, фіксується відеокамерами.

5. Вручну переміщуючи ДФ по монтажному столу и одночасно дивлячись на монітор, досягають повного суміщення мікроточок ДФ з колами моніторів.

6. Монтажний стіл відчиняється і ДФ залишається зафіксованою на ФЦ з точністю до 0,01 мм.

Комментарии закрыты.