Стрічконапрямні пристрої
Здебільшого направлення стрічки при введенні її в друкарську машину здійснюється боковим переміщенням рулону в установці для розмотування рулонного ЗМ або за допомогою проміжних напрямних пристроїв.
Направлення стрічки забезпечується чутливим датчиком, який стежить за положенням стрічки або її центральної лінії та виконавчим механізмом. Датчик має бути точним, стабільним при всіх швидкостях стрічки і виробляти сигнал, пропорційний поправці, яку треба внести. Виконавчий механізм має дістати коригуючий сигнал і привести в дію коригуючий механізм.
У деяких автоматичних стрічконапрямних пристроях установлюються два чутливі датчики, які автоматично стежать за положенням обох країв стрічки. Незалежно від зміни її ширини ці датчики залишаються механічно взаємозв’язаними так, що вони завжди знаходяться на однаковій відстані від центральної лінії ЗМ. Система з двома датчиками спрямовує стрічку в друкарську машину так, що її центральна лінія завжди знаходиться в однаковому положенні. Це дуже зручно для наступного поздовжнього розрізування матеріалу в друкарській машині.
Направлення стрічки по центральній лінії при намотуванні рулону дуже важливо, якщо в друкарській машині здійснюється поздовжнє розрізування і намотаний рулон передається для виконання наступних операцій, в яких краї стрічки не використовуються. В цьому разі також застосовуються два найбільш поширені способи направлення стрічки — переміщення рулону в рулонному приймачі та керування положенням стрічки. Оскільки друкування на стрічці триває весь час, доки рулон знаходиться в рулонному приймально - вивідному пристрої, для стеження за положенням краю стрічки або друкованої лінії можуть використовуватися фотоелектричні датчики. Стеження за друкованою лінією застосовується тоді, коли при поздовжньому розрізуванні ставляться жорсткі вимоги до положення задрукованої стрічки. Цей спосіб використовується в тому разі, якщо направлення стрічки в друкарську машину здійснюється по центральній лінії.