Установки Для розмотування рулонів
Ці установки можна поділити на дві основні групи: стаціонарні та поворотні з пристроєм для автосклеювання стрічок, що рухаються в машині. Найпростішою є установка стаціонарного типу, розрахована на закріплення одного рулону 1 (рис. 3.25, а). Вона може виготовлятися для переробки рулонів різних ширини та діаметра. Для того щоб зробити установку більш практичною, конструктори обладнали її механізмом регулювання бічного положення рулону, за допомогою якого друкар може переміщувати втулку в будь-який бік від центрального положення рулону. Це дає змоіу друкарю реіу - лювати бічне положення стрічки під час друкування, не зміщуючи рулон по втулці. Широкі рулони з великим діаметром подаються з підлоги в установку за допомогою підйомників. Вони можуть бути виконані у вигляді завантажувальних важелів 3 з гідравлічним приводом 2 для полегшення завантаження рулону і в установку (рис. 3.25, б). Можуть використовуватися також інші пристрої, наприклад підвісні підйомники або похилі рейкові напрямні.
Іншим типом стаціонарної установки для розмотування рулонів є безшпиндельна установка, перевага якої полягає в тому, що дру
Гие. 3.25. Установки для розмотування рулонів 142 |
Кар не повинен вставляти шпиндель в рулон або витягувати його з рулону. Навіть при наявності пневматичного пристрою для закріплення рулону на шпинделі ця робота є досить важкою, коли доводиться мати справу з широкими рулонами. Типову безшпиндельну установку для розмотування рулонів показано на рис. 3.25, в. Інший, більш складний, вид такої самої установки самозавантажувального типу зображено на рис. 3.25, г.
Стаціонарні рулонні установки застосовуються тоді, коли рулони великого діаметра мають достатній метраж для тривалої роботи друкарської машини без її призупинення в інтервалах між змінами рулонів. При їх частій зміні перевага надається системам з авто склеювальними пристроями, що дають змогу підвищити продуктивність машини.
Існує багато типів установок з автосклеювальними пристроями. Вони класифікуються залежно від діаметра рулонів. Установки з автосклеювальними пристроями для пакувальної промисловості розраховані на роботу з рулонами діаметром 610 мм, інші (з більш важкими багатошаровими матеріалами та папером)
— на діаметр рулонів до 914 мм.
Є установки з автосклеювальними пристроями, призначені для роботи з рулонами діаметром 1830 мм, але це стосується дуже щільного картону.
Нарис. 3.26, а показано типову рулонну установку з ав - тосклеювальним пристроєм для рулонів діаметром 610 мм звичайного пакувального матеріалу, наприклад, целофану, тонкого глянцевого паперу різних кольорів, поліетиленових та інших плівок, що розтягуються.
6 |
Ця установка є напівавтоматичною, тобто склеювальний пристрій вмикається друкарем вручну. Друкар повинен мати достатній досвід і вміти точно визначити момент, коли потрібно ввімкнути склеювальний пристрій, щоб відходи стрічки у макулатуру при заміні рулонів були мінімальними.
Друкар повинен також повернути зірку установки в потрібне для склеювання положення, що здійснюється за допомогою електричного або гідравлічного двигуна. У більш складних пристроях такого типу передбачено привод для розгону нового рулону перед склеюванням до швидкості, яка дорівнює швидкості обертання спрацьованого рулону.
В осьовій розгінній системі рулон розганяється за допомогою зубчастої передачі або електродвигуна, з’єднаного з віссю рулону. Для синхронізації швидкості нового рулону зі швидкістю спрацьованого використовуються тахометри. Друкар регулює швидкість обертання двигуна до досягнення потрібної для склеювання рулонів.
Процес склеювання в кожному випадку здійснюється однаково. Передня кромка нового рулону, вкрита клеєм, утримується на місці трьома смужками липкої стрічки, щоб запобігти розмотуванню рулону під час його розгону. Коли рулон досягає потрібної швидкості обертання, пневматично обгумований притискний валик притискує стрічку спрацьованого рулону. Як тільки передня кромка нового рулону, вкрита клеєм, увійде в контакт зі стрічкою, що закінчується, смужки липкої стрічки відриваються і склеювання рулонів на цьому припиняється.
На рис. 3.26 зображено послідовність автоматичного склеювання рулонів. Рис. 3.26, а відповідає положенню встановлення нового рулону на зірку установки, а рис. 3.26, б — положенню склеювання рулонів 2. Подальша автоматизація автосклеювального пристрою такого типу може бути здійснена введенням у його конструкцію ножа, який відрізає стрічку, що закінчується, після склеювання її з новим рулоном. Ніж може бути змонтований на тій самій поворотній рамі, на якій установлено обгумований притискний валик і. Між діями притискного валика й ножа проходить близько 3 с. Це зроблено для того, щоб гарантувати склеювання залишку спрацьованого рулону з передньою кромкою нового. В такій системі майстерність друкаря вже не має великого значення. В конструкціях ав - тосклеювальних пристроїв часто замість притискного валика застосовується щітка, що встановлюється на поворотній рамі пристрою.
Безшпиндельні рулонні установки з автосклеювальними пристроями дорогі, тому використання їх у багатьох ФДМ економічно невигідне. Вони застосовуються при роботі з великими рулонами картону. Існують також відмінності у способах склеювання стрічки між установками для рулонів діаметром до 1830 мм та іншими описаними пристроями. Під час друку на картоні подвоєна товщина в місці склеювання рулонів може призвести до руйнування ДФ. У цьому разі треба використовувати стикове склеювання, яке може здійснюватися вручну або автоматично.
В автоматичному обладнанні склеювання стиків стрічки здійснюється за три заходи. Під час склеювання нова стрічка подається через групи валиків і обидві стрічки (нова та стара) обрізаються, щоб кінці їх були паралельними, а потім кінці складаються в стик. У такому положенні вони передаються до іншої групи валиків, де на обидва боки стрічок накладається липка стрічка. Звідси обидві стрічки рухаються далі до наступної групи валиків, які щільно притискують липкі стрічки до ЗМ, забезпечуючи надійне їх склеювання. Потім стрічка рухається звичайним шляхом.
Найважливішою функцією рулонної установки є подача ЗМ з рівномірним натягом.