ВИТРАТИ ВИРОБНИЦТВА ТА МОНТАЖУ СТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ
Трудомісткість виготовлення сталевих конструкцій складається з трудомісткості виконання робіт в основних виробничих цехах та трудомісткості допоміжних і неосновних виробництв.
Перелічимо трудомісткість процесів в основних виробничих цехах:
У підготовчих цехах — виконання правки металу;
У цехах обробки — розмічування, різання механічне і кисневе, виконання отворів, стругання, фрезування деталей, вальцювання, правка і гнуття:
У складально-зварювальному цеху — складання, зварювання, клепання і фрезування;
У механічному цеху — механослюсарні роботи; у малярно-вантажному цеху — грунтування та фарбування.
Крім цього, враховують допоміжні операції в цехах основного виробництва.
Неосновне, допоміжне виробництво займається виготовленням метизів, електродів, отриманням кисню, теплопостачанням тощо.
Трудомісткість виготовлення металевих конструкцій визначають за формулою
Тв = Акс V G0n0, (14.1)
Де G0, п0 — маса і кількість основних деталей конструкцій; А —- емпіричний коефіцієнт технологічності даної конструктивної форми — міцності прокату, який визначається кількісним співвідношенням між несучими (основними) і додатковими деталями; кс — коефіцієнт серійності.
Значення коефіцієнта А може бути визначено як відношення повної трудомісткості до трудомісткості несучих деталей конструкції.
Трудомісткість виготовлення і пов'язані з нею витрати на заробітну плату робітникам основних виробничих цехів впливають на більшість витрат заводської діяльності.
У собівартість виготовлення входять вартість основних і допоміжних матеріалів, а також по - завиробничі витрати. Вона має таку структуру: основні й допоміжні матеріали (65...70 %); заробітна плата робітникам основних виробничих цехів (6...8 %); цехові витрати (4...6 %); позавиробничі витрати (4...10 %).
Витрати на матеріали передбачають вартість прокатної сталі (96...98 %) і напівфабрикатів, а також вартість електродів, флюсів, вуглецевого газу для зварювання метизів, малярних матеріалів.
Вартість прокатної сталі у конструкціях визначається цінами з урахуванням доплат (знижок) до них залежно від вимог до замовленого металу.
Оптові ціни залежать від сортаменту прокату, марки сталі визначають на 1 т теоретичної маси згідно з чинними прейскурантами. Транспортування прокатної сталі до найближчої від заводу сталевих конструкцій залізничної станції входить у затрати постачальника.
При визначенні вартості металу в конструкціях враховують заготівельно-складські витрати, витрати на доставляння металу від залізничної станції на склад заводу сталевих конструкцій.
Витрати на зарплату визначаються затраченою працею (трудомісткістю) при виготовленні сталевих конструкцій.
До цехових витрат належать виробничі витрати на утримання, поточний ремонт і амортизацію технологічного обладнання, на додаткову заробітну плату основним виробничим працівникам, на технологічні потреби (вода, паливо, пара тощо) та загальноцехові витрати на утримання чергового персоналу цеху, амортизацію цехових будинків, охорону праці, випробування тощо
До загальнозаводських належать витрати на утримання персоналу заводоуправління, конструкторського бюро, на амортизацію будинків загальнозаводського призначення, організацію підготовки кадрів тощо.
Позавиробничі — це витрати на завантаження і перевезення готових конструкцій до залізничної станції колією заводу металевих конструкцій, відрахування на науково-дослідні роботи, фонди деяких видів преміювання, витрати на утримання контор комплектації.
Витрати на будівельні матеріали і заробітна плата виробничих робітників належать до категорії прямих, які стосуються тільки продукції, що виготовляється.
Цехові та загальнозаводські витрати стосуються специфіки даного виробництва і називаються другорядними.
Монтаж сталевих конструкцій виконують спеціалізовані організації, територіальні трести. Собівартість монтажу складається з прямих і накладних витрат. Більшу частину витрат (понад 80 % собівартості монтажу) становлять витрати на основні конструкції й деталі. До 10 % прямих витрат — це витрати на основну заробітну плату робітникам, у тому числі зайнятим на будівельно-монтажних роботах. Залишкова частина — витрати на експлуатацію машин і механізмів.
Накладними є витрати адміністративно-управлінські, а також витрати на організацію виробництва (відрядження, утримання чергового персоналу, проектування виробництва), охорону праці монтажників тощо.
У монтажних роботах відповідальним і трудомістким є вивіряння та закріплення конструкцій, тому скорочення термінів монтажу залежить від укрупнення конструкцій (монтажних елементів), а також від точності їх заводського виготовлення.
Комментарии закрыты.