Технологічний процес виготовлення фотополімерних ФДФ на основі твердих ФГІК
Цей технологічний процес складається з таких основних операцій: підготовка твердих ФПП до оброблення; експонування через фотоформу (негатив); експонування з боку підкладки без фотоформи; вимивання та промивання копії; додаткове експонування; заключне оброблення готової ДФ (для усунення залишкової «липкості»); здобуття пробних відбитків; коректура ДФ.
Фотополімеризаційноздатні пластини до експонування готують у такій послідовності: їх розпаковують, перевіряють у відбитому світлі якість робочої поверхні та зворотного боку. Потім у фотоформі та пластині пробивають отвори, що необхідно для правильного фіксування фотоформи на пластині, а готової ДФ — на циліндрі друкарської машини. З робочої поверхні пластини знімають захисну плівку і протирають пластину тампоном, змоченим спиртом. Фотоформу накладають на пластину й експонують, використовуючи УФВ. Після експонування фотоформу знімають, а копію експонують із зворотного боку, формуючи таким чином основу ДФ.
Щоб видалити незаполімеризований світлочутливий шар на пробільних ділянках і утворити друкарський рельєф, після експонування здобуту копію промивають свіжим розчинником, висушують і знову експонують (щоб підвищити міцність друкарських елементів). За наявності залишкової «липкості» ДФ обробляють у спеціальному розчині.
З готової фотополімерної ФДФ на прободрукарському верстаті дістають пробний відбиток. За необхідності ДФ коригують, після чого вона готова до експлуатації.
Сучасні установки для виготовлення ФДФ на основі твердих ФПП можна поділити за такими ознаками: за кількістю виконуваних операцій — одно-, дво-, багатоопераційні', за технологією — експонувальні, для оброблення фотополімеризаційноздатних копій і комбіновані, за допомогою яких можна експонувати й обробляти пластини; за ступенем механізації — ручні, напівавтоматичні й автоматичні.
Установки для експонування та вимивання твердих ФПП залежно від їх геометричної форми поділяються на барабанні (циліндрові) та плоскі.