СИСТЕМИ ФРИКЦІЙНОГО ВИМИВАННЯ ФОТОПОЛІМЕРНИХ ФДФ. Принципові схеми пристроїв
Для фрикційного вимивання фотополімерних копій
Фрикційний спосіб вимивання та виведення набряклого
ФПШ з поверхні фотополімерної копії здійснюється торцем щетини або ворсяного матеріалу. Для цього використовуються плоскі чи циліндрові щітки, а також ворсяні матеріали.
На рис. 2.38 зображено принципові схеми щіткових пристроїв вимивних машин. Вимивання фотополімерних копій у варіанті «плоска щітка — плоска копія» (рис. 2.38, а, в) застосовується переважно в операційних вимивних установках. При цьому щітка або фотополі- мерна копія здійснює зворотно-поступальний рух, що забезпе-
SHAPE \* MERGEFORMAT
6 |
А |
Рис: 2.38. Принципові схеми щіткових пристроїв вимивних машин |
Чує рівномірне виведення незаекспонованого ФПШ з бічних поверхонь друкуючих елементів.
Вимивання плоских копій циліндровими щітками (рис. 2.38, б) використовується найчастіше на потокових лініях. Щітки здійснюють реверсивно-обертовий або обертовий рух у різні боки. Копії в зоні вимивання переміщуються конвеєром або валиками, що обертаються.
Процес виведення незаекспонованих ділянок фотополімерних копій суцільною стрічкою з ворсяними матеріалами (рис. 2.38, д) застосовується як на потокових лініях, так і в операційних установках.
Оброблення фотополімерних копій у зігнутому вигляді здійснюється в Операційних вимивних машинах. Циліндрові щітки, що обертаються (рис. 2.38, г), або нерухомий ворсяний матеріал (рис. 2.38, е) розташовуються по колу. Для забезпечення рівномірного виведення незаекспонованої частини ФПШ має здійснюватися реверсивно-обертовий рух щіток у першому випадку або обертовий у різні боки рух формотримача — у другому.