НЕСУЧІ КОНСТРУКЦІЇ ЗІ ЗАСТОСУВАННЯМ ТРУБОБЕТОНУ
Розвиток будівництва сприяв формуванню двох напрямів виробництва конструкцій. Розглянемо кожен з них зокрема.
1. Застосування трубобетону в традиційних конструкціях, що працюють на стиснення (колони промислових та цивільних будівель, пілони висячих покриттів і споруд, опори ліній електропередач, стиснені стержні арок і ферм).
2. Розробка нових конструктивних схем будівель і споруд, в яких основні навантаження сприймаються дуже стисненими трубобетонними елементами. У цьому випадку згідно з принципом концентрації матеріалу укрупнені елементи полегшуються, а несуча здатність їх збільшується.
Трубобетонні конструкції переважно проектуються зварними, при цьому широко застосовують автоматичне та напівавтоматичне електрозварювання. Монтажні з'єднання роблять такими, щоб під час будівництва їх можна було монтувати за допомогою найпростіших засобів, обов'язково забезпечуючи високу якість.
Розміри трубобетонних конструкцій слід призначати відповідно до умов стандартизації, мо - дульності та уніфікації. Необхідно, щоб кількість лінійних розмірів, що застосовуються в одній конструкції (діаметри, товщини стінок), була мінімальною, а окремі елементи укрупнені, наскільки це дозволяють вантажність та габарити монтажних механізмів, умови транспортування.
При проектуванні будівель і споруд зі застосуванням трубобетонних елементів використовують чіткі конструктивні схеми, які забезпечують необхідну міцність і загальну стійкість під час експлуатації.
Особливу увагу при проектуванні трубобетонних конструкцій звертають на міцність і довговічність вузлів. Необхідно забезпечувати заходи щодо захисту конструкцій від корозії; уникати пазух і корит, в яких можуть накопичуватися пил та волога. Усі деталі конструкції мають бути доступними для очищення та фарбування.
Комментарии закрыты.