ГУМОВІ ФДФ

Ці ФДФ виготовляють з каучукових композицій на основі натурального каучуку, нітрил - та етиленпропіленкаучуку. В Україні випускаються два типи еластомірних композицій серій Ф і 3909.

Залежно від конструкції розрізняють такі гумові ФДФ: пластин­часті одношарові, з одного матеріалу; багатошарові, що мають пруж­но-еластичні властивості; циліндричні — у вигляді порожнистих змінних циліндрів з пружно-еластичним покриттям або валів. Форми у вигляді пластин виготовляють способом пресування з використанням оригінальних форм високого друку, а у вигляді валів — електронно - механічним або лазерним гравіруванням.

Технологічний процес виготовлення пластинчастих гумових ФДФ складається з трьох основних операцій: здобуття оригінальних форм, пресування матриць і ДФ. Оригінальні форми виготовляють з мікро - цинку емульсійним однопроцесним травленням.

Фірма «ZED Instrument Ltd.» (Великобританія) випускає лазер­ну гравірувальну установку «Zedco Kapide». Технологія гравірування дає змогу виготовити безстикову (безшовну) форму з гумовим верхнім шаром. Нову лазерну технологію виготовлення ФДФ упро­вадила фірма «Baaselscheel Lasergraphics GmbH». Серія гравіруваль­них автоматів «Grapholos Compact» призначена для здобуття ФДФ форматом від 30x60 до 60x90 см. Тепер лазерні гравірувальні автома­ти для виготовлення ФДФ випускає і ряд інших фірм (див. п.2.5).

Комментарии закрыты.