ФОТОПОЛІМЕРНІ ФДФ НА ОСНОВІ ТВЕРДИХ ФПП Загальні відомості
Залежно від призначення фотополімерні ФДФ розрізняються за форматом і конструктивним виконанням. Формат залежить від типу друкованої продукції і змінюється в межах 200x300...1200x1600 мм. Загальна товщина форми може коливатися в межах 0, 43...6,5 мм, а висота рельєфу друкарських елементів —
0, 25...3,5 мм відповідно.
За конструкцією фотополімерні ФДФ класифікуються на одно-, дво - і багатошарові пластини та безшовні циліндри. Одношарові пластини складаються з однорідного світлочутливого матеріалу, двошарові — з полімерної або металевої підкладки та світлочутливого шару. Для підвищення адгезії до підкладки перед виготовленням твердих фотополімеризаційноздатних матеріалів (ФПМ) на основу накладають грунтовий або клеєвий шар. На підкладкутакож можуть бути накладені протиореольні чи забарвлювальні шари. До багатошарових належать матеріали, які містять, крім вищезазначених, компресійні, захисні, антиадгезійні та інші шари.
Важливою перевагою твердих ФПМ є можливість застосування кількох функціональних шарів, найефективніші з яких є демпферні шари (наприклад, СУКЕЬ Р(3, МУЬОТЬЕХ МА).