ФАХВЕРК ПОЗДОВЖНІХ І ТОРЦЕВИХ СТІН

Система конструктивних елементів, які підтри­мують стінову огорожу та сприймають вітрове навантаження, називається фахверком.

Відповідно до положення стін розрізняють фахверк поздовжніх і торцевих стін. Коли стіни самонесучі, а довжина панелі дорівнює кроку ко­лон, тоді конструкції фахверка не потрібні.

При кроці рам 12 м і стінових панелях дов­жиною 6 м ставлять фахверкові колони. Якщо стінове заповнення проектується з хвилястих аз- бестоцементових, сталевих або алюмінієвих лис­тів, у фахверку передбачають горизонтальні риге­лі, до яких і підвішують зазначені листи.

Поперечний переріз фахверкових колон — двотаври: прокатні звичайні, широкополичкові та зварні. Колони спираються на фундамент, а в верхній частині за допомогою листового шарніра передають горизонтальні зусилля на зв'язки че­рез нижній пояс ферм. При цьому листовий шар­нір допускає вертикальне переміщення, тобто вертикальні зусилля не впливають на поздовжні зв'язкові ферми, а в торцях — на кроквяну ферму рами. Колони фахверка працюють на позацент - ровий стиск від позацентрово прикладеного стіно­вого огородження і вітрового навантаження. Роз­рахункова схема колони двоопорна: одна опора в місцях кріплення до фундамента, а друга — в місці кріплення листового шарніра.

Ригелі фахверка працюють на косий згин. Вони сприймають вертикальне навантаження від підвішених листів і горизонтальне від тиску вітру.

Комментарии закрыты.