Друкарські циліндри

Головною частиною ФДМ планетарного типу є централь­ний ДЦ. Раніше використовувалися чотрифарбові ФДМ з ДЦ діаме­тром 762 і 914 мм. Для підвищення швидкості друку стали застосову­вати ДЦ діаметром до 1520 мм. У перших шестифарбових ФМ планетарного типу діаметр ДЦ дорівнював 2108 мм. З удосконален­ням сушильних пристроїв, що дало змогу зменшити проміжки для сушіння між фарбами, почали знову використовувати ДЦ меншого діаметра. Сьогодні найбільш поширені шести - і воСьмифарбові ФДМ планетарного типу мають центральний ДЦ діаметром від 1035 до 2275 мм.

Друкарські циліндри виготовляють з чавуну або сталі; звичай­ною є конструкція ДЦ з подвійними стінками, яка має простір для циркуляції води при регулюванні температури циліндра. Сучасні ДЦ виготовляються з високою точністю. Допуск на ексцентричність циліндра становить близько ± 0,0065 мм, що відповідає сумарному його биттю 0,013 мм.

Друкарські циліндри найкраще зберігають свою точність, коли їх робоча температура відповідає температурі, при якій здійснювалося шліфування ДЦ. Піц час друкування ДЦ можуть нагріватися до 45°С від сушильних пристроїв, розміщених між дру­карськими секціями. У зв’язку з тим, що шліфування ДЦ здійснюється при температурі близько 2ГС, підвищення його тем­ператури порівняно з нормальною може становити 22 °С. Внаслідок цього циліндр розширяється, його діаметр може збільшитися на

0, 1 мм, під час друкування тиск на ДФ підвищиться, а це може призвести до браку продукції.

У ДЦ з подвійними стінками (рис. 3.9) можлива циркуляція води з регульованою температурою при постійному низькому тиску; зав­дяки цьому підтримується задана температура циліндра як під час призупинення, так і в процесі роботи ФДМ. Це усуває необхідність додаткового регулювання друкарських пристроїв для введення по­правки на розширення або стиск ДЦ.

Друкарські циліндри

Рис. 3.9. Схема реіулювання температури ДЦ з подвійними стінками:

1, 5 — термостати; 2— впуск; З — з’єднання з отвором для впуску повітря; 4— випуск; 6— резервуар; 7— насос; 8 — нагрівальний елемент; 9 — иагрівиик; 10 — охолодник; 11 — вхід охолодного середовища; 12 — вихід охолодного середовища; 13 — регулятор температури водн

Друкарські циліндри, як правило, монтуються на спеціальних високоточних самоустановних роликових підшипниках або на брон­зових підшипниках ковзання з мащенням під тиском. Дуже важли­во, щоб радіальне биття цих підшипників було незначним. Мінімальне радіальне биття спеціально відібраних підшипників для ДЦ не по­винно перевищувати 0,003 мм.

Роликові підшипники не потребують постійного мащення, ос­кільки вони працюють в умовах порівняно невеликого навантажен­ня. Бронзові підшипники потребують постійного мащення, щоб забез­печити низький коефіцієнт їх спрацювання. При пошкодженні сис­теми мащення під тиском підшипники спрацьовуються і ДЦ втра­чає свою точність. Тому системи мащення мають пристрої сигналізації порушень нормальної роботи ДЦ.

Не тільки сумарне биття ДЦ має бути мінімальним. Необхідно також, щоб поверхня ДЦ при робочій температурі була якомога більш рівною. Допустиме відхилення твірної циліндра від прямолінійності становить близько 0,01 мм. Шліфування ДЦ при їх робочій температурі забезпечує прямолінійність твірної. Циліндри, шліфовані без урахування цієї обставини, можуть бути концентрич­ними і мати малий ексцентриситет.

Сьогодні зарубіжні фірми випускають одноциліндрові ФДМ, що мають один ДЦ, температура якого підтримується постійною. На­приклад, це шести- та восьмифарбові ФДМ планетарного типу «Olimpia Stellaflex», «Soloflex» і «Astraflex» фірми «Windmoller & Holseher». Вони забезпечують високоякісний растровий друк завдя­ки таким характеристикам: округлість ДЦ по всій ширині стано­вить 0,005 мм; підтримується постійна температура ДЦ з точніс­тю ± 0,5°С; округлість ФЦ і АВ становить 0,01 мм; загальна точність суміщення дорівнює 0,1 мм; оптимальне суміщення здійснюється завдяки ДЦ; під час друкування задруковуване полотно притискуєть­ся, направляється і щільно прилягає до ДЦ, завдяки чому відхи­лень у суміщенні не спостерігається.

Комментарии закрыты.