ОСОБЛИВОСТІ ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ У КОНСТРУКЦІЯХ З АЛЮМІНІЄВИХ СПЛАВІВ
Алюміній є високоактивним металом, тому при нагріванні інтенсивно окиснюється, утворюючи тугоплавкий оксид А120:і, температура плавлення якого близько 2050 °С. Частинки плівки оксиду,
40. 50 40. 50 ------- *---
Рис. 4.16. Комбіновані з'єднання: а — фланговими та лобовими швами; б — стиковими та кутовими швами; е — схема оброблення стикового шва перед встановленням накладки.
Що залишаються у зварювальній ванні, є дефектами, які протидіють проплавленню і утворенню монолітного шва. Тому перед зварюванням оксиди з поверхні металу зчищають, а розплавлений під час зварювання метал надійно захищають від доступу кисню.
Найчастіше зварювання виконують у середовищі інертного газу — так зване аргонно - чи, рідше, гелієво-дугове зварювання. Використовують як неплавкі (вольфрамові), так і плавкі електроди. Зварювання можна здійснювати і під шаром флюсу в автоматичному режимі. При ручному зварюванні застосовують також електроди з обмазками. Склад флюсів чи обмазок має забезпечувати хімічне зв'язування кисню повітря.
Газове зварювання виконують нейтральним ацетиленово-кисневим полум'ям. Надлишок кисню зумовлює утворення плівок оксидів, а ацитилену — пористості шва за рахунок вільного водню. В обох випадках якість шва знижується.
Передумовою доброї зварюваності є старанне очищення поверхонь, які з'єднуються, від бруду.
При нагріванні до 500...600 °С різко знижується міцність алюмінію і підвищується його крихкість. Щоб уникнути руйнування елементів у процесі зварювання під дією навантаження від власної маси чи легких ударів і невеликих переміщень, обов'язковим є надійне закріплення зварюваних деталей. Висока плинність алюмінієвих сплавів у розплавленому стані вимагає встановлення підкладки в місцях зварювання.
Необхідно зазначити, що для пластичних алюмінієвих сплавів з успіхом використовують холодне зварювання шляхом деформування.
Комментарии закрыты.