КОРОТКІ ВІДОМОСТІ ПРО ЕКСПЛУАТАЦІЮ ТА ТЕХНІКУ БЕЗПЕКИ ПРИ РОБОТІ НА ФДМ. ЕКОЛОГІЧНІ ВИМОГИ ДО ФДМ
При експлуатації ФДМ необхідно виконувати режим їх чищення та мащення. Періодичність чищення залежить від використовуваних сортів паперу; той папір, що порошить, потребує більш частого чищення механізмів. Особливо старанного чищення потребують рухомі механізми, оскільки, осідаючи, порох потрапляє в отвори для мащення, забиває їх і утруднює мащення поверхонь, що труться, а це призводить до передчасного їх спрацювання. У ФДМ найчастіше використовується централізоване мащення рідкими мастилами, що подаються насосом, і консистентними мастилами від колекторів з прес-маслянками. Мащення машини має здійснюватися за даними її паспорта.
Починають готувати ФДМ до друкування тиражу з підготовки друкарських і фарбових апаратів, стрічкоживильних систем і фальцапаратів, проведення стрічки через машину до фальцапарата. Роботу розпочинають з установлення ФЦ та регулювання тиску. ФДФ старанно промивають чистим розчином фарби, оскільки забруднення, особливо при наявності твердих частинок, може призвести до псування форми. Підготовку друкарського апарата закінчують регулюванням тиску за допомогою механізму натиску. Остаточно тиск установлюють за результатами пробного друку.
При підготовці фарбових апаратів треба змити попередню фарбу, перевірити встановлення валиків і заповнити фарбовий ящик фарбою. В разі затвердіння поверхневого шару гуми валиків їх слід прошліфувати, а потім попередньо відрегулювати подачу фарби.
У стрічкоживильній системі закріплюють рулон. При використанні пристроїв автосклеювання новий рулон готують до роботи. Користуючись шаблоном, відривають кінець паперової стрічки за допомогою спеціальних наклейок. На край стрічки наносять клей і приклеюють її до рулону. При цьому необхідно, щоб клей не потрапляв у місце контакту з пристроями розгону рулону. Потім створюють потрібне зусилля натягу паперової стрічки. Її проводять через усю машину вручну або за допомогою встановлених біля стінок машини лямкових, ланцюгових конвеєрів з приводами від індивідуальних електродвигунів згідно зі схемами, які є в паспорті машини.
Після підготовки, перевірки та регулювання основних вузлів ФДМ до друкування тиражу встановлюють потрібний режим подачі фарби на ДФ і друкують контрольні відбитки. Перевіривши правильність спуску, суміщення, розмірів зошитів і точність фальцювання та суміщення фарб за позначками, машину запускають на робочу швидкість й остаточно регулюють подачу фарби на початку друкування тиражу. Після виправлення помічених дефектів майстер цеху (дільниці) підписує до друку контрольний відбиток, який є еталоном при друкуванні всього тиражу.
Під час друкування тиражу систематично перевіряють якість друку, фальцювання, суміщення і всі виявлені дефекти терміново усувають. Періодично готують рулони паперу до заправлення, поповнюють фарбовий апарат фарбою.
Працюючи на ФДМ, треба дотримуватися великої обережності: при встановленні рулонів їх міцно закріплюють механізмами конусів, що рухаються. Перед запуском машини слід перевірити надійність закріплення ФДФ, фарбових валиків, ножових колодок фальцапаратів.