Вплив технологічних параметрів на інтенсивність вимивання фотополімерних копій
До основних технологічних параметрів процесу вимивану ня при фрикційному способі, які впливають на інтенсивність виведення ФПШ з поверхні копії, належать тиск щітки на шар і лінійна швидкість її переміщення по поверхні, що обробляється.
У зв’язку з тим, що під час виведення ФПШ з незаекспонова - них ділянок копії відбувається діяння щетини на набряклий шар полімеру, мікрогеометрія друкуючих елементів, зміна геометричних (лінійних) розмірів їх дуже сильно залежать від жорсткості щетини щітки та технологічних параметрів процесу вимивання. Чим менший діаметр щетини щітки, тим менший параметр шорсткості оброблюваної поверхні та менші спотворення розмірів друкуючих елементів.
ФДФ, обробленої щіткою з різними діаметрами щетини: А — необроблена поверхня; б— Л — 0,1 мм; в— 0,25 мм |
Глибина пробільних ділянок, кут нахилу бічних граней друкуючих елементів визначаються процесом експонування, оскільки «м’які» щітки на спотворення проекспонованих ділянок фотополімерної копії не впливають, а незаекспонована частини ФПШ з пробільних ділянок виводиться повністю. При тиску щітки в (6... 10) • Ю2 Па інтенсивність вимивання копії збільшується, проте якісні характеристики фотополімерної ДФ не міняються. На рис. 2.41 і 2.42 показано результати відповідних експериментальних досліджень, проведених в УНДІПП ім. Т.Шевченка.
Р=іЮгПа Х •о Рис. 2.42. Профілоірами поверхні ФДФ, обробленої щітками з діаметром щетини 0,1 мм (а) та 0,25 мм (6) |
«М’які» щітки можуть застосовуватися при виготовлені ФДФ із складною топологією розташування друкуючих елементів, а також при наявності на фотополімерній копії високолініатурних растрових ділянок, півтонових і тонових зображень.
Використання щетини діаметром сі = 0,1...0,25 мм підвищує інтенсивність виведення ФПШ при тиску щітки в (5...6) • 102 Па з одночасним збільшенням шорсткості оброблюваної поверхні та спотворенням розмірів друкуючих елементів.
Підвищення тиску щітки на ФПШ до (9... 10) • 102 Па призводить до збільшення шорсткості (див. рис. 2.42), появи на поверхні рисок і подряпин, що погіршує якісні характеристики ФДФ, особливо при обробленні штрихових елементів.