РЕЗЕРВУАРИ ПІДВИЩЕНОГО ТИСКУ

Такі резервуари мають різноманітну конструк­тивну форму, особливістю якої є застосування оболонок як для стінок корпуса, так і для днищ і покрівлі.

Вертикальні циліндричні резервуари підви­щеного тиску проектуються зі сферичними або сферично-циліндричними покрівлями і плоскими або випуклими днищами (рис. 9,6, а, б). Резервуа­ри з плоским днищем при великому внутрішньо­му тиску можуть, трохи піднявшись, погнути дни­ще. Нижній пояс корпуса таких резервуарів за­кріплюється за допомогою анкерів через 2,0-2,5 м у кільцевому фундаменті. Міцність і стійкість нижнього поясу резервуара забезпечує кільце жорсткості з кутника, розміщеного з внутрішньо­го боку навпроти консолей для анкерів. Сферич­но-циліндрична покрівля резервуарів виконана із циліндричних пелюстків з плавним переходом на корпус. Таке рішення простіше, ніж сферична по­крівля. Корпус і покрівля резервуара мають різні контури і тому їх з'єднують завдяки горизонталь­ному листу або вальцьованому швелеру.

Резервуари з випуклим днищем мають подібну конструкцію покрівлі та днища. Для рівномірного опирання на криволінійне днище резервуар вста­новлюють на високу піщану подушку.

Резервуари підвищеного тиску розраховують на збитковий внутрішній тиск 25...30 кН/м2.

Оставить комментарий