ПІДКРАНОВІ КОНСТРУКЦІЇ

До складу підкранових конструкцій належать підкранові балки або ферми, гальмівні балки (ферми), зв'язки, вузли кріплення підкранових конструкцій, кранові рейки з елементами їх кріплення. Підкранові балки — це такі кон­струкції, уздовж яких рухаються мостові ванта­жопідйомні крани, що обслуговують промислові цехи. Мостові крани переміщаються по рейках, вкладених на верхній пояс підкранової балки.

Підкранові балки можуть бути суцільними (роз­різними або нерозрізними) і рідше решітчастими.

Основні особливості роботи підкранових балок: сприйняття рухомого вертикального навантажен­ня від крана динамічного характеру дії на балку; дія великих зосереджених сил від коліс крана, які спричинюють зминання в стінці балки; на­явність поперечних гальмівних сил, які зумовлю­ють виникнення у верхньому поясі балки в го­ризонтальній площині додаткових напружень.

Навантаження від крана передається на під­кранові конструкції через колеса крана. Залежно від вантажності крана з кожного боку може бути два, чотири і більше коліс.

Підкранові конструкції розраховують в усіх випадках на навантаження двох кранів у най­ближчому стані, при якому виникають найбільші вертикальні та горизонтальні зусилля.

Розрахункові вертикальні й горизонтальні (гальмівні) сили визначають за формулами

Fk = kiyfnnFk, n] Tk = k2yfnuTkjl, (6.108)

Де k — коефіцієнт динамічності, приймають у межах 1,0—1,2 залежно від режиму роботи кра­на та прольоту підкранових балок згідно з п. 4.9 СНиП 2.01.07-85; У/ — коефіцієнт надійності за навантаженням (коефіцієнт перевантаження); пп — коефіцієнт з'єднання; Fkn — максимальне зусилля на колесо крана, приймають за держав­ними стандартами на крани; Ткп — нормативне гальмівне зусилля, визначається за формулою

ТКп = 0,05 • (9,8Q + QB)/n0. (6.109)

Тут п0 — кількість коліс з одного боку крана; Qn — вага візка, кН.

Власну масу підкранових конструкцій прий­мають із довідників, визначають її за рахунок збільшення розрахункового зусилля від верти­кального кранового навантаження на коефіцієнт а, що для балок 6 м дорівнює 1,03; 12 м — 1,05; 18 м — 1,08.

Комментарии закрыты.