КОЕФІЦІЄНТИ УМОВ РОБОТИ ТА НАДІЙНОСТІ КОНСТРУКЦІЙ

Розрахунок не завжди враховує всі обставини роботи конструкцій. Наприклад, у стиснених еле­ментах значної гнучкості навіть невеликі вигини від дії випадкового навантаження, власної маси, наявності початкової кривизни можуть призвести до втрати загальної стійкості. Це стосується і елементів, які зминаються. Конструкції, заванта­жені переважно постійним навантаженням з ма­лим коефіцієнтом надійності щодо навантаження, можуть зруйнуватися від будь-якого незначного випадкового довантаження. Центрово-стиснені стержні, виконані з кутників, прикріплених одні­єю поличкою, мають значні початкові ексцентри­ситети прикладення навантаження, що не врахо­вується в обчисленнях. У цих та інших випадках вводиться коефіцієнт умов роботи конструкцій ус як множник до розрахункового опору. Значення цього коефіцієнта також регламентується норма­тивними документами (див. додаток 3).

Для споруд, які мають різну капітальність, ви­моги надійності до конструкцій різні. Наприклад, балка перекриття над приміщенням з великим скупченням людей повинна бути надійнішою, ніж така сама балка у тимчасовій споруді. Вимоги до надійності враховуються коефіцієнтом надійності у„, на який ділять розрахунковий опір матеріалу. Величину уп приймають згідно з „Правилами вра­хування ступеня відповідальності будівель і спо­руд при проектуванні конструкцій".

Для елементів, які розраховують за міцністю з використанням розрахункових опорів Ru, вво­дять коефіцієнт надійності уц = 1,3. Цим врахо­вується зниження надійності таких елементів через високий рівень розрахункового опору, близького до межі міцності.

Комментарии закрыты.