ЗАВОДСЬКІ СТИКИ
Заводські стики листів для стінки і поличок балок складеного перерізу виконують переважно за допомогою стикових швів, рівноміцних основному металу. При цьому стики окремих елементів перерізу (стінки і поличок) не повинні накладатися.
Розміщують стики в зонах, де у відповідних елементах діють невеликі напруження: поясів — ближче до опор, стінки — до середини балки. Послідовність зварювання призначають такою, щоб залишкові напруження були якнайменші. Спочатку зварюють поперечні стикові шви окремо в кожному елементі, далі накладають поличкові шви і лише після цього приварюють ребра жорсткості.
Прокатні перерізи найчастіше стикують за допомогою накладок. їх стикове з'єднання утруднене, бо у місцях спряжень поличок зі стінкою має місце непроплавлення. Конструкція такого стику зображена на рис. 5.17. Під час розрахунку вважають, що згинальний момент Ms. у місці стику передається накладками на поличках, а перерізу - вальна сила Qs. — накладками на стінці. Зусилля у накладках поличок утворюють пару сил, що врівноважують згинальний момент. Звідси
Nfs = MJh, (5.76)
Де h — плече пари сил, за значенням дорівнює висоті перерізу.
За значенням Nfs обчислюють потрібну площу перерізу накладок:
TV,,
Af,** „ = (5.77)
Ширина накладок повинна бути на 30...40 мм більшою (чи меншою) за ширину поличок, що забезпечує потрібні конструктивні умови для зварювання швів. Товщину накладок приймають згідно з сортаментом такою, щоб отримана площа накладки Afs не була меншою від Aysmin.
Шви кріплення накладок, розміщені з одного боку від стику, проектують рівноміцними накладкам, тобто розраховують за несучою здатністю:
Nfw = Afs-Ry - ус. (5.78)
Накладки на стінці роблять двосторонніми з листів, товщина яких близька до товщини стінки. Шви кріплення накладок з кожного боку стику розраховують на дію перерізувальної сили Qs.
Конструктивні вимоги до стиків зображені на рис. 5.17. Значення с приймають не меншим ніж 51, і 40 мм.
Комментарии закрыты.