РОЗРАХУНОК СТЕРЖНЯ СУЦІЛЬНОЇ КОЛОНИ
Вибір перерізу починають з вибору найбільш небезпечної комбінації Мх, N у таблиці розрахункових зусиль статичного розрахунку рами.
N
(6.65)
Де фе — коефіцієнт зниження розрахункового опору при позацентровому стиску: визначається залежно від умовної гнучкості А, еІ = ?,х • VR,/E та приведеного ексцентриситету те[ = Г) - тх. Тут Г) — коефіцієнт впливу форми перерізу, який для колони можна приймати в межах 1,2—1,3
Згідно з табл. 73 СНиП П-23-81*; тх = — —
Р
Відносний ексцентриситет.
Для симетричних перерізів іх ~ 0,45h і рх =
Іі
N ■ 0,45h |
= q ^^ = 0,45h, де h — висота перерізу колони, яка визначається під час компонування рами.
Мт
У даному випадку т,,; = 1,25 ■
М„
А значення гнучкості можна поперед-
N-h'
Ньо задати в межах Хх = 50...90 (в середньому Хх = 70) та визначити
_ За одержаним значенням умовної гнучкості та зведеного ексцентриситету те[ з табл. 2 додатка 8 знаходимо відповідне значення фе та визначаємо потрібну площу перерізу колони.
У другому випадку при великих ексцентриситетах mef > 4 вплив нормальної сили і значення гнучкості колони зменшується, і тому можна використати для визначення площі перерізу двочленну формулу:
Мх
Ф • А + W,
За допомогою цієї формули орієнтовно знаходять потрібну площу перерізу колони, прийнявши ф = 0,8, а = 0,45h:
J_ e* Ф P*
На основі визначеної площі компонується переріз колони таким чином, щоб потрібну площу Аса1 поділити раціонально між стінкою та поличками, врахувавши при цьому їх місцеву стійкість (рис. 6.30). Рекомендується призначати ширину перерізу b > (1/20...1 /ЗО) Н (Н — висота колони), а з метою забезпечення місцевої стійкосТі поясів Відношення b/t повинно бути в межах 30V 210/R,,. Товщина стінки визначається за умови, що співвідношення hw/tw перебуває в межах 60...120; мінімальна товщина стінки tw = 8 мм.
Рис. 6.30. Компонування перерізу колони. |
Для перевірки стійкості прийнятого перерізу колони визначаються фактичні геометричні характеристики: момент інерції перерізу, площа перерізу
A = tw-hw + 2 tf • bf,
Радіус інерції
І. г
„х - <1JA, іу = VІ / А, радіус ядра перерізу
Рх
■ і 1- гнучкість Ах = —,
ГХ
І умовна гнучкість Afcf = Ах' Ry/E та зведений екс
N
< Rv ■ Yc,
С •%• А
Де ф у — коефіцієнт поздовжнього згину, який
Залежить від гнучкості у = е — коефіцієнт,
Який враховує вплив моменту Мх при згино-кру - тильній формі втрати стійкості. Коефіцієнт с у цьому випадку визначають при відносному ексцентриситеті тх < 5 за формулою
С = |
Р
(6.70)
1 + а • тг
Де а і р — коефіцієнти; приймаються за табл. 4 додатка 8. А у випадку відносного ексцентриситету тх > 10 — за формулою
С =------------------------------------------------ , (6.71)
1 + тх ■ фу/фь
Де фь — коефіцієнт; для замкнутого перерізу дорівнює 1, в інших випадках визначається згідно з вимогами п. 5.15 і додатка 7 СНиП П-23-81*, як для балки з двома і більше закріпленнями стисненого поясу.
Комментарии закрыты.