ПРОМІЖНІ РЕБРА ЖОРСТКОСТІ

Розміри ребер приймають такими, щоб забезпе­чити незмінність їхньої форми навіть при втраті стінкою стійкості. Вони можуть розміщуватись симетрично з обох боків стінки, а також бути несиметричними — однобічними. З досвіду про­ектування випливає, що ширина кожного з пар­них симетрично розміщених ребер (див. рис. 5.12, переріз 2—2) повинна становити, мм:

40, (5.08) а несиметричних однобічних ребер:

Bh = -+ 50. (5.69) Товщина ребер у всіх випадках:

T, > 26,(5.70)

У зварних балках груп конструкцій 2—4 (тобто для більшості балок під статичні навантаження) переважно застосовують однобічні ребра жорст­кості, розміщуючи їх з одного боку балки. При однобічних поличкових швах ребра жорсткості розміщують з боку, протилежного швам. В інших випадках доцільні парні ребра.

Однобічне ребро жорсткості, розміщене у місці прикладення зосередженого навантаження, до­датково розраховують як позацентрово-стиснений стержень. Ексцентриситет прикладення сили до­рівнює відстані від серединної площини стінки до центра ваги розрахункового перерізу стержня. Розрахунковий переріз має вигляд тавра, який складається з ребра жорсткості та смуги стінки

Завширшки с

0,f)5t„, ™ з обох боків від ребра Ry

(рис. 5.15). Розрахункову довжину стержня прий­мають рівною висоті стінки he[.

Ребра жорсткості закріплюють однобічними швами. При експлуатації балок у середньо - чи сильноагресивних середовищах та при динаміч­ному характері навантажень обов'язковими є дво­сторонні шви.

Комментарии закрыты.