РОЗРАХУНОК РАМ З УРАХУВАННЯМ ПРОСТОРОВОЇ РОБОТИ КАРКАСА
Рами одноповерхових будинків з однаковим кроком колон розраховують як плоскі системи, беручи до уваги просторову роботу каркаса лише на вплив місцевих зосереджених навантажень — сил від поперечного гальмування кранів (Т) і кранових моментів, що виникають від позацентрово прикладених вертикальних навантажень (Dmax, Dnlin).
Просторова робота конструкцій каркаса забезпечується поздовжніми зв'язками (покрівля по прольотах) або жорстким диском покрівлі з залізобетонними панелями.
Горизонтальне зміщення найбільш завантаженої рами, яка входить у просторовий блок, зменшується внаслідок виникнення пружного відпору Fvm поздовжніх зв'язків або жорсткої покрівлі. Пружний відпор (реактивна сила суміжних рам, втягнутих в роботу зв'язками або жорстким диском покрівлі) спрямований у протилежний бік очікуваному зміщенню. Розвантажувальний вплив пружного відпору можна виразити коефіцієнтом просторової роботи апр, який обчислюється за формулами:
А) для жорсткої покрівлі
Р
(6.49)
21 af
SFfc-y+ZF, c•y' + ZFh•y" IF„
Шення всього кранового навантаження на блок до навантаження на раму, яка враховує збільшення зміщення її внаслідок завантаження суміжних рам. При однакових кранах
Іу
Таблиця 6.10 Значення коефіцієнтів пружного відпору зв'язків
|
Щ — кількість коліс двох зближених кранів з одної сторони; ус = (1—0,8) — коефіцієнт умов роботи, значення якого залежить від типу покрівлі, кроку і кількості основних рам; £у — сума ординат ліній впливу опорного тиску для обчислення Dmax, Т; пр — кількість рам у блоці; а2 — відстань між рамою, яка розраховується, і рамою, симетрично віддаленою відносно осі симетрії блока; а2 — сума квадратів відстаней симетрично віддалених рам;
Б) для блока з поздовжніми зв'язками (не жорстка покрівля),
Апр = 1 - а - а' (3 - 1), (6.50)
Де а, а' — коефіцієнти пружного відпору з'єднань відповідно для завантаженої рами і суміжних з нею рам як функції параметра с (табл. 6.10).
(6.51) |
Значення параметра с обчислюють за формулою
Bp Z(W)
Ф |
С > ■ h3
ZIr
Де Bp — крок рам; h — висота колон рами; £(/! • d) — сума зведених моментів інерції колон перемінного перерізу, які входять до складу рами; її — момент інерції нижньої частини колони; d — коефіцієнт зведення моменту інерції колони; І-^г. ф — сума моментів інерції горизонтальних поздовжніх зв'язкових ферм.
Коефіцієнт d для рами з жорстким прикріпленням ригеля до колони знаходимо за формулою
D = l2'
(6.52)
Де kg — див. табл. 2 додатка 4 при одиничному горизонтальному зміщенні верху колони, а також за формулою
D |
4 ■ (1 - X ■ р) (1 + X3 ■ р) - 3(1 + X2 • р)2 ' Де X = hB/h; р = Іі/І2 — 1- Для рами з шарнірним приєднанням ригеля з колоною коефіцієнт d: |
D = |
1 + X • р
(6.53)
(6.54)
4(1 + Л3р)"
Відношення моментів інерції колон до суми моментів інерції поздовжніх зв'язків ферм у (6.51) для одно - і двопролітних цехів з двома поздовжніми зв'язковими фермами орієнтовно приймають у межах
Zh/ІІгф =1/2-1/4.
Момент інерції з'єднаної ферми можна обчислити, задавшись площею поперечного перерізу розпірки А, за формулою
/г. ф = 3/8 - Ahl (6.55)
Де h0 — висота зв'язкової ферми.
При розрахунку поперечної рами методом сил або на ЕОМ краще обчислити пружний відпір FBin від поздовжніх зв'язків (жорсткої покрівлі) і прикласти його до рами як зовнішнє навантаження FB,„ = (1 - ОСпр) * Feк, (6-56)
Де FeK — еквівалентна сила, при якій горизонтальне зміщення рами дорівнює зміщенню цієї рами від зовнішніх навантажень.
Для рами з жорстким прикріпленням ригеля до колони під дією Dmax, Dmin, (М^ах,
Fok = fee * «х - ACin)h, (6.57)
При навантаженні Т
FeK = k'B-T, (6.58)
Де к'в — див. табл. 2 додатка 4 для відповідних навантажень.
Для рами з шарнірним прикріпленням ригеля до колон
3(1 - хг) м;;рх - щріп_
(6.59)
2с
(1 -Х)2(2 + А) 2с
Тут с = 1 + Х2[(і1/і2) - 1]; X = hB/h.
Комментарии закрыты.